Celulitída
Milé slečny!
Celulitída!!!! Fuuuj, každý sa jej chce zbaviť.
Ja by som Vám to teda trochu priblížila.
Zväčša si to uvedomíme až vtedy, keď sa už objavila a nevieme ju zamaskovať.
Často sa vyskytuje aj u štíhlych žien. U nich sa neobjaví pre zvýšenie hmotnosti, má to iné dôvody. Budeme to však riešiť spoločne, pretože ak dodržíme určité zásady, môžeme sa jej zbaviť v oboch prípadoch.
Čo je vlastne celulitída?
Hlavnou príčinou vzniku celulitídy sú poruchy krvného a lymfatického obehu. Cez stenu vlásočníc sa tekutina začne presakovať do medzibunkového priestoru, kde spolu s tukovými bunkami vytvárajú hrbolčeky. Bunky sa zduria, tkanivo stráca elasticitu, dôsledkom čoho sa stáva pokožka nerovnomernou.
Situáciu zhoršujú ešte odpadky ktoré sa taktiež „zaseknú“ v medzibunkovom priestore a spolu s tukovými bunkami vytvárajú ešte väčšie hrbolčeky.
Horeuvedený proces nastane vtedy, keď sa nehýbeme dostatočne veľa a nestravujeme sa správne . Problémy s celulitídou zhoršuje aj nadváha, fajčenie, alkohol a hormonálna liečba.
Pri zhoršenom stave spojiva (kvôli genetike alebo nesprávnej životospráve) sa pod kožou nahromadí tuk, čo vytvára zošúverený povrch kože. Keď sa už raz objavila, je tým viditeľnejšia, čím viac kíl máme navyše.
Ako proti nej môžeme bojovať?
Na trhu sa často objavia také či onaké kozmetické prípravky alebo techniky, ktoré sľubujú rýchle výsledky. Dávnejšie som bola aj ja presvedčená, že neexistuje riešenie. Ale existuje!
Ja mám pôvodne postavu tipu hrušky, preto sa u mňa pomarančová koža objavovala predovšetkým na stehnách a zadku.
Čo treba urobiť?
Pite veľa tekutiny (viem, každý to omiela, ale tekutiny nie sú dôležité len pre tvoje zdravie, spomaľujú aj starnutie)
Žiadny cukor – denný prísun uhľohydrátov treba znížiť, večer už nejedzte vôbec, alebo len veľmi malé množstvo a vylúčte zo svojho jedálnička „jedovaté“ potraviny: zvýrazňovače chuti, konzervanty. Sú totiž živnou pôdou pre celulitídu. Aj niektoré koreninové zmesi obsahujú veľa cukru a zvýrazňovače chuti, takže pozor!
Tréning, tréning, tréning! Je skvelé, keď chodíš do fitka, ale nesústreď sa iba na kardio cvičenia. Aby sa podkožný tuk spálil, treba trénovať svaly. Svaly sú totiž najväčšími „žrútmi“ energie, tak ich posilňujme. Keď spáliš tuk pod kožou, nemá sa čo nahromadiť a celulitída zmizne. Viditeľné výsledky dosiahneš fitnes-tréningom E-Fit ako aj pomocou vibračnej plošiny Flabélos. Toto všetko nájdeš u nás v štúdiu. Tento proces môžeš urýchliť masážami, saunou, striedaním teplej a studenej sprchy a slnením. Nesmieš to však robiť len určitý čas, ak sa totiž vrátiš k pôvodnému životnému štýlu, celulitída sa opäť objaví.
Diéta zabraňujúca tvorbu celulitídy:
Táto diéta môže byť časovo ohraničená. Môžeš ju napríklad držať každý mesiac jeden týždeň, avšak sa na ňu môžeš aj plne nastaviť, ak sa ti ten životný štýl páči, vyhovuje. Podstata diéty je veľmi jednoduchá. Počas šiestich dní sa vyhýbaj všetkým rýchlo sa vstrebávajúcim uhľohydrátom. Nejedz chlieb, cestoviny ani zákusky. Sladkosti sú jednoducho tabu. Ak si chceš osladiť kávu alebo čaj, používaj trstinový cukor alebo stéviu. Nekonzumuj ani mliečne výrobky počas týchto šiestich dní. Zvýš konzumáciu čerstvej zeleniny minimálne na 50 dg denne. Počas siedmeho dňa pi len šťavy, najlepšie zeleninové.
Ani po skončení tohto týždňa sa už nevráť k pôvodnému jedálnemu lístku, radšej len povoľ v prísnej diéte. Najlepšie však bude, ak na biele pečivo, cestoviny a cukor nadobro zabudneš. Konzumáciou týchto potravín bude totiž tvoj boj proti celulitíde trvať celý život.

Ďakujem za zdieľanie, vďaka tomu sa pomoc dostane k omnoho viacerým ženám.

Zdieľajte zdravý životný štýl