EMS Technológia

Pri vedomom cvičení a športovaní sa informácie z mozgu odovzdávajú cez elektrické stimuly k svalovým motorickým centrám prostredníctvom nervových dráh. EMS technológia (electro-muscle-stimulation, t.j. elektrická svalová stimulácia) privádza elektrickú stimuláciu priamo do svalov, vplyvom čoho sa svaly sťahujú a uvoľňujú presne ako pri športovaní.

Technológia EMS existuje už dávno a zakladá sa na desiatkách rokov výskumnej a vývojovej práce. Aplikuje sa v zdravotníctve, kozmetike, či športovej rekreácii, bez akýchkoľvek vedľajších účinkov a dopomáha k regenerácii a vývoju tkanív či prevencie vzniku trombózy.

Elektrická stimulácia svalov, je pojem, ktorý sa niekoľko desaťročí používa v medicíne pri rehabilitácii a rekonvalescencii. Pomocou slabých , ale veľmi častých elektrických impulzov sú svaly aktivované rovnakým princípom, ako ich aktivuje prirodzene telo. Len ďaleko častejšie, než sme schopní dokázať vôľou. Touto aktiváciou dochádza buď k uvoľneniu stuhnutých svalov, alebo k ich posilneniu. Pri elektroliečbe sa svaly stimulujú lokálne, väčšinou len jeden sval. Keby sa malo takto aktivovať celé telo, trvalo by to niekoľko hodín. Preto sa – najprv v kozmonautike – začala používať komplexnejšia metóda, ktorá zapojí celé svalové skupiny, časti tela až celé telo naraz.. To preto, aby kozmonautom svaly neatrofovali pri dlhom pobyte bez gravitácie. A odtiaľ bol už len malý krok k využitiu pre každého, či sa jedná o vrcholových športovcov alebo obyčajného smrteľníka.

Pozrite si cenník našich služieb >>>

Náš prístroj sa skladá zo špeciálneho oblečenia, vybaveného 10-mi pármi elektród a moderného ovládacieho panela regulujúceho napätie a frekvenciu. Tieto špeciálne elektródy sa používajú aj pri lekárskych fyzioterapeutických liečeniach a oblečenie vyrobené z pohodlnej a vzdušnej látky Vám zabezpečí voľnejší pohyb a udržiava elektródy na potrebnej svalovej partii.

Dohodnite si testovací tréning s E-Fit prístrojom
TERAZ DO KONCA JÚNA 2015 ZDARMA
 >>>