Mnoho ľudí si dáva za cieľ- schudnúť.  Chudnutie začína v hlave. Kto chce schudnúť, musí v prvom rade zistiť, prečo pribral. Príčin môže byť niekoľko: príliš veľa jedla, nevhodné zloženie jedla, nepravidelná strava, málo pohybu, nevhodné pohybové aktivity… Ľudia cvičia hlavne preto, aby schudli. Zameriavajú svoju pozornosť na to, koľko kíl počas cvičenia zhodili. Necvičte iba preto, aby ste schudli. Cvičte kvôli sebe, pre radosť z pohybu, pre osobný rozvoj. A keď potrebujete, určite touto cestou nielenže schudnete, ale budete sa cítiť oveľa lepšie, zdravšie, budete mať zo seba radosť, že ste dokázali pre seba niečo urobiť. A čo už je lepšia motivácia ako vidieť výsledok a byť s ním spokojný?
Začiatky boli, sú aj budú ťažké. Najhoršie sú prvé týždne, kým si telo zvykne na určitú záťaž, preto treba hlavne disciplínu, odhodlanie prekonať sa, zotrvať a pokračovať aj po svalovke a postupne tak dosiahnuť efekt. Ako sa hovorí, keď chceš niečo dosiahnuť, musíš proste makať, alebo bez práce nie sú koláče…
Zo dňa na deň sa proste zázraky nedejú !!! Ak si postavíte cieľ, ktorý považujete za dostatočne dôležitý, za významný a pre vás efektívny, dostanete chuť svoj cieľ aj realizovať.
Nájdite v sebe motiváciu teda chuť. Položte si pár otázok. Ste spokojní so svojím odrazom v zrkadle? Cítite sa fit?
Predtým, než sa odhodláte na túto premenu, odfoťte sa a zaveďte si denník, kde si zapíšte svoju váhu a aktuálne miery. Vystrihnite z časopisu fotku tela svojho vzoru a nalepte ju vedľa tej vašej, alebo na miesto, kde ju budete mať každý deň na očiach. Pohľad na rozdiel ako vyzeráte teraz a ako chcete vyzerať vás určite naštartuje. Napíšte si cieľ, ktorý chcete dosiahnuť. Musí byť hlavne reálny a časovo ohraničený.
Nevážte sa každý deň, mohlo by vás to totiž demotivovať. Postačí raz za 2 týždne a údaje je dobré si do denníka zapísať. Pravdou je, že číslo na váhe nie je také dôležité. Ide o to, že ak cvičíte pravidelne, s najväčšou pravdepodobnosťou sa vaše svaly formujú a svaly sú ťažšie. To znamená, že váha môže ukazovať viac, zatiaľ čo v skutočnosti je telo vizuálne tenšie. Takže vezmite do rúk radšej meter a svoje partie si premerajte a samozrejme zapíšte. Pozitívny výsledok sa určite dostaví a výsledok zapôsobí viac ako slová.

Zdieľajte zdravý životný štýl